Pandémia nás naučila dezinfikovať si ruky. Dobré je myslieť aj  na často používané povrchy

PR Článok

Počas pandémie koronavírusu sa dezinfekcia rúk stala súčasťou každodenného života. Potreba chrániť sa pred nákazou mnohých naučila dôkladnejšie si umývať ruky mydlom a vodou, prípadne používať dezinfekciu a dezinfikovať často používané predmety či povrchy. Na tento dobrý zvyk by sme nemali zabúdať. HARTMANN – RICO ponúka praktické jednorazové dezinfekčné obrúsky, ktoré starostlivosť o často používané predmety uľahčia.

„Mnoho ľudí dôkladne dodržiava správnu hygienu rúk, ktorá je prevenciou pred infekciami, čo je správne. Často však zabúdajú, že na povrchu mobilu alebo počítačovej klávesnice sa vírusy môžu držať aj niekoľko dní. Napriek tomu takýmto často používaným predmetom pozornosť nevenujú,“ hovorí Lucia Janeková, brand manažérka divízie Dezinfekcie spoločnosti HARTMANN – RICO, ktorá stojí aj za vývojom dezinfekcie Sterillium. Tento praxou preverený produkt je už 55 rokov neodmysliteľnou súčasťou výbavy ambulancií, ordinácií a operačných sál a synonymom alkoholovej dezinfekcie rúk.

Aby bolo možné rovnako pohodlne, ľahko, rýchlo a hlavne účinne dezinfikovať najrôznejšie povrchy, prichádza spoločnosť s dezinfekčnými obrúskami Bacillol 30 Tissues.  Sú napustené alkoholovým roztokom, majú rýchly dezinfekčný účinok a utretý povrch rýchlo schne. „Jednoducho nimi možno utrieť kľúče či volant v aute, ktorý je často opomínanou plochou vhodnou na dezinfekciu,“ dodáva Lucia Janeková.

Výhodou je, že jednorazové dezinfekčné obrúsky neobsahujú aldehydy, farbivá a nie sú ani parfumované, takže sú vhodné aj na citlivé materiály. Okrem akejkoľvek pracovnej plochy možno nimi rýchlo dezinfikovať displeje, monitory, tablety, mobilné telefóny a počítačové príslušenstvo.

Bacillol účinne ochráni pred baktériami, kvasinkami, obalenými vírusmi  vrátane koronavírusu, norovírusmi, polyomavírusmi a rotavírusmi 

Mobil? Kapitola sama o sebe 

Niekedy si ani neuvedomíme, koľkokrát za deň chytíme do rúk mobilný telefón. A aj keď si nájdeme čas na jeho čistenie a špeciálnu starostlivosť oň, dlho „čistý“ nevydrží. Veľmi rýchlo sa môže opäť  kontaminovať škodlivými baktériami alebo vírusmi. Tu je šesť jednoduchých rád ako toto riziko eliminovať:

  1. Nedávajte svoj telefón do rúk iným osobám pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak telefonujete vonku, používajte slúchadlá. Mobil tak môže zostať bezpečne uložený vo vrecku alebo taške a nekontaminuje sa ničím z okolitého prostredia.
  2. Vyhnite sa používaniu telefónu vo verejnej doprave. Ochránite tak svoj telefón pred choroboplodnými zárodkami, ktoré si naň môžete preniesť z držadiel, s ktorými prichádzate do kontaktu. Vo vlaku či v autobuse používajte telefón len ak sedíte a nedržíte sa rukoväte.
  3. Nenoste si telefón na toaletu. Prieskum z roku 2018 zistil, že traja zo štyroch Američanov na toalete telefonujú alebo surfujú po internete. Azda netreba pripomínať – a dokladajú to aj mnohé výskumy, koľko škodlivých mikróbov nachádzajúcich sa na toalete môžu ľahko skončiť na vašom displeji.
  1. Recepty si vytlačte. Vyhľadávate si nové inšpirácie pri varení na internete? Ak pracujete napríklad so surovým mäsom, ľahko môže dôjsť ku krížovej kontaminácii medzi telefónom a kuchynským náradím a povrchmi. Nezabudnite si pred manipuláciu so surovinami pri varení a po ňom dôkladne umyť ruky.
  2. Bezpečné miesto v posilňovni. Uloženie telefónu do ramenného pásu alebo ochranného puzdra je oveľa lepšou voľbou ako ho nechať položený na cvičebnom náradí. Najmä ak sa medzi jednotlivými použitiami dôkladne nedezinfikuje.
  3. Využívajte hlasového asistenta. Dokáže ovládať väčšinu bežných funkcií, takže sa nemusíte zbytočne dotýkať svojho mobilu, čo eliminuje riziko kontaminácie choroboplodnými zárodkami.
znecisteny mobil
Mobil je vhodné pravidelne čistiť

Dezinfekčné obrúsky Bacillol sú k dispozícii na https://www.hartmannhome.sk/dezinfekcne-obrusky-bacillol

Súvisiace články

hartmann

V rámci Svetového dňa bezpečnosti pacientov vyhláseného Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) spustila skupina HARTMANN iniciatívu s cie

hartmann

Tržby skupiny HARTMANN sa vo finančnom roku 2022, ktorý významne poznamenala nestabilná ekonomická aj geopolitická situácia, vyšplhali na 2,3

V čase pandémie sa dezinfekčné prostriedky v súvislosti s rizikom infekcie koronavírusom stali veľmi žiadaným tovarom. V porovnaní s mi

umyvanie-ruk

Počas pandémie koronavírusu sa téma hygieny rúk a predchádzania infekciám skloňovala vo všetkých pádoch. Svetová zdravotnícka organizáci

hartmann

Spoločnosť HARTMANN-RICO zakladá Nadačný fond HARTMANN, ktorého cieľom je vzdelávať opatrovateľov pracujúcich v zariadeniach sociálnych s